Dzień: 2020-09-20

obiad

podwieczorek

21.09.2020r poniedziałek

Chleb z masłem żółtym serem, sałatą, pomidorem, kawa inka, banan, woda.

Zupa kalafiorowa – krem z groszkiem ptysiowym, kasza jęczmienna i pulpety z mięsa indyczego w sosie koperkowym , buraczki duszone, kompot z wiśni i jagód.

Serek waniliowy ”Danio” , pałeczki kukurydziane, jabłko.

22.09.2020r wtorek

Kanapki z masłem , szynką wiejską, sałata , ogórkiem zielonym, kakao, jabłko, woda.

Zupa pomidorowa zabielana, z makaronem, ziemniaki z koperkiem, sugestii, sałatka z kalafiora i ogórka zielonego, herbata miętowa z cytryną

Rogalik z masłem , herbata z dzikiej róży i malin, banan,

23.09.2020r środa

Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka z masłem i dżemem, banan, woda

Zupa fasolowa na mięsie z ziemniakami, brokuł , naleśniki z serem i sosem truskawkowym, herbata z aronii.

Kanapki z masłem i schabem pieczonym, sałata, pomidor. herbata owocowa.

25.09.2020r czwartek

Pieczywo mieszane z masłem, szynką wiejską , rzodkiewka, pomidor malinowy, kakao, jabłko, woda

Rosół z makaronem, filet z kurczaka duszony w jarzynach, ziemniaki, sałata lodowa z melonem, z serkiem favita, kompot z truskawek i porzeczek.

Pieczywo mieszane z masłem, pastą z jajek, szczypiorek, papryka , herbata miętowa. cytryną.

26.09.2020r piątek

Pieczywo mieszane z masłem twarożkiem, kakao, arbuz, woda.

Zupa pieczarkowa z gwiazdkami, ziemniaki z koperkiem, kotlet rybny , surówka z kiszonej kapusty , z marchwi, jabłka, melona, z oliwką z oliwek, herbata .

Kasza manna na gęsto z malinami,

ciastko kruche

28.09.2020r. poniedziałek

Kanapki z masłem polędwicą sopocką, sałatą, pomidorem malinowym, kakao, jabłko, kiwi, woda.

Barszcz biały na kiełbasie z ziemniakami, bukiet warzyw, ryż zapiekany z jabłkami z bitą śmietaną , herbata owocowa.

Pieczywo mieszane z masłem , dżemem, herbata owocowa. Sliwki.

29.09.2020r. wtorek

Kasza jaglana na mleku, bulka z masłem wędliną, pomidorem, arbuz, woda.

Zupa neapolitańska z gwiazdkami, ziemniaki , karkówka w sosie , buraczki z chrzanem, kompot z wiśni i malin.

Jogurt „Fantasia” z owocami, płatki ryżowo- zbożowe.

30.09.2020r. środa

Kiełbaski na gorąco, keczup, pieczywo mieszane z masłem, kawa inka, jabłko, kiwi, woda.

Zupa ogórkowa zabielana z ryżem, kalafior, krokiety z ziemniaków z sosem pomidorowo – mięsnym, kapusta gotowana, herbata miętowa

Pieczywo mieszane z masłem i twarożkiem waniliowym, herbata poziomkowa.

01.10.2020r. czwartek

Kanapki z masłem sałatą zieloną, kiełbasą suszoną krakowską, pomidorem, kakao, jabłko, kiwi, woda.

Zupa cebulowa na wywarze rosołowym z grzankami, kotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, surówka z selera, i brzoskwini arbuza , kompot wieloowocowy.

Budyń śmietankowy z porzeczkami,

ciastka herbatniki.

02.10.2020r. piątek

Pieczywo mieszane z pastą rybno – pomidorową , szczypiorkiem, ogórkiem konserwowym, kawa inka, jabłko, woda.

Barszcz czerwony z ziemniakami , fasolka szparagowa, makron z serem i cukrem, kompot z wiśni i jagód.

Chałka drożdżowa z masłem, herbata malinowa, jabłko.

Zatwierdził:

dyrektor s. Barbara Olszewska

W tym tygodniu naszym tematem przewodnim będzie „Moje zdrowie”.

Wzbogacanie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu.

Naszym głównym celem jest kształtowanie nawyków higienicznych oraz samodzielności dzieci w wykonywaniu czynności higienicznych.

Poprzez treści zawarte w temacie kompleksowym nasze dziecko:

– rozumie potrzebę dbania o higienę całego ciała,

– zna zasady zdrowego odżywiania,
– rozumie potrzebę dbania o higienę całego ciała,
– rozumie konieczność dbania o higienę jamy ustnej i rąk
– wie, że aktywny wypoczynek służy zdrowiu,

Wrzesień – Tydzień IV

Temat kompleksowy następnego tygodnia września brzmi: „Od ziarenka do bochenka”, w którym Stokrotki będą zgłębiały swoją wiedzę na temat etapów powstawania chleba, a także dowiedzą się, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza. 4-latki poznają rodzaje zbóż, takie jak żyto czy pszenica, będą również „wypiekać” produkty zbożowe z masy solnej.

Tematem kompleksowym w czwartym tygodniu września będzie  „Od ziarenka do bochenka”. Sześciolatki będą zgłębiały wiedzę na temat pracy rolnika (maszyny rolnicze i bezpieczeństwo podczas prac w gospodarstwie), pracy piekarza, a także poznają proces powstawania chleb (proces produkcji począwszy od siewu zboża aż do kupna w piekarni/sklepie). Ponadto starszaki będą poznawały różne rodzaje ziaren zbóż, kłosów i pieczywa.

Język angielski: farmer. bread, rolls, flour, baker, bakery

W tym tygodniu nasz temat przewodni to ,,Od ziarenka do bochenka”. Mimo, iż chleb codziennie gości na naszych stołach, rzadko zastanawiamy się nad tym jak długą drogę musi przebyć ziarno rzucone w ziemię, nim kromka chleba znajdzie się w naszych dłoniach. Naszym głównym celem jest zapoznanie dzieci z procesem powstawania chleba oraz uświadomienie istotnej roli rolnika, młynarza, piekarza – bez których nie moglibyśmy cieszyć się smakiem świeżego pieczywa. Ponadto, dzieci nauczą się rozpoznawać różne rodzaje zbóż oraz będą mogły poczuć się jak prawdziwi piekarze lepiąc pieczywo z masy solnej.

Język angielski: farmer. bread, rolls, flour, baker, bakery