Dzień: 2020-10-04

obiad

podwieczorek

05.10.2020r poniedziałek

Kanapki z masłem schabem pieczonym, papryka, kakao, jabłko, woda.

Krupnik na udku z indyku z ziemniakami, brokuł, naleśniki z serem i jagodami, kompot ze śliwek.

Chleb z masłem i jakiem, szczypiorek , ogórek korniszon, herbata malinowa.

06.10.2020r wtorek

Nestle z mlekiem, buka z masłem dżemem wiśniowym, jabłko , kiwi, woda.

Zupa cytrynowa z makaronem, kasza jęczmienna , karkówka w sosie, sałatka z ogórka kiszonego, herbata z dzikiej róży.

Kanapki z masłem i żółtym serem, pomidorem, herbata malinowa.

07.10.2020r środa

Chleb z masłem i szynką z indyka, papryka żółta, kakao, jabłko , woda

Zupa neapolitańska z groszkiem ptysiowym, ziemniaki z koperkiem, ryba panierowana , surówka z kiszonej kapusty marchwi i ananasa z oliwką , herbata miętowa.

Manna na gęsto z truskawkami,

płatki zbożowo- ryżowe.

08.10.2020r czwartek

Lane kluski na mleku, pieczywo mieszane z masłem i wędliną, sałata, rzodkiewka, jabłko, kiwi, woda..

Zupa pomidorowa z makaronem, ziemniaki ze szczypiorkiem, kotlet drobiowy, buraczki na ciepło, kompot z wiśni.

Budyń bananowy,

herbatniki

09.10.2020r piątek

Chleb z masłem i pastą z łososia, szczypiorek, rzodkiewka, kawa inka, jabłko.

Zupa grochowa z łazankami, ziemniaki , jajko w sosie chrzanowym, surówka z marchwi i jabłka, ananasa, herbata owocowa.

Bulka maślana z masłem i serkiem waniliowym, herbata malinowa, kiwi.

12.10.2020r. poniedziałek

Płatki owsiane z mlekiem, bulka z masłem i powidłem, jabłko, woda.

Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka z ryżem, sałata lodowa z melonem z serkiem „Favita”, kompot z truskawek .

Pieczywo mieszane z masłem, szynką gotowaną. sałata, pomidor, herbata.

13.10.2020r. wtorek

Pieczywo mieszane z masłem , szynką wiejską gotowaną, sałata, pomidor, rzodkiewka, kawa inka karmelowa, banan.

Kapuśniak ze słodkiej kapusty na mięsie z ziemniakami, bukiet warzyw, blinki drożdżowe z cukrem pudrem i musem jabłkowym, kompot z truskawek i jagód.

Chleb z masłem i dżemem, herbata z aronii, kiwi.

14.10..2020r. środa

Cherios z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem i wędliną, sałata, ogórek kiszony, herbata, woda, jabłko

Zupa krem z brokuł z grzankami, makaron penne z kurczakiem w sosie śmietankowym, surówka wielowarzywna : z pekińskiej kapusty, pomidora, papryki , rzodkiewki, z oliwką z oliwek, kompot wieloowocowy

Serek „Danio „ truskawkowy płatki ryżowo – zbożowe,.

15.10.2020r. czwartek

Kanapki z masłem, polędwicą sopocką, sałata, papryka, kakao, jabłko, kiwi, woda..

Zupa szczawiowa z jajkiem, ziemniaki z koperkiem, kotlet mielony z mięsa drobiowo – wieprzowego, surówka z por, jabłka, brzoskwini, herbata żurawinowa.

Jogurt owocowy

pałki kukurydziane

16..10.2020r. piątek

Kanapki z masłem i pastą z tuńczyka, szczypiorek, kawa inka, jabłko

Zupa dyniowa z gwiazdkami, kalafior, placki ziemniaczane z jogurtem naturalnym herbata miętowa z cytryną.

Chleb z masłem żółtym serem, pomidorem, herbata malinowa,

Zatwierdził:

dyrektor s. Barbara Olszewska

Październik – tydzień I

Temat kompleksowy na kolejny tydzień jest następujący: „Jesień w sadzie”. Poznamy nazwy drzew owocowych i ich owoców, będziemy opisywać zmiany jakie zachodzą w sadzie jesienią, a także poznamy niektóre sposoby przechowywania i przetwarzania owoców. Na zajęciach plastycznych będziemy wyklejać skrawkami papieru sylwety owoców, które następnie zostaną wycięte i zawieszone na drzewach owocowych. Stokrotki będą samodzielnie przyrządzać sałatkę owocową, którą na pewno zjedzą ze smakiem , ponieważ dzieci wiedzą, że spożywanie owoców jest zdrowe.

Język angielski: apple, pear, plum, banana, lemon, orange

Drodzy Rodzice, w tym tygodniu zajmujemy się tematem Jesień w sadzie. Jabłka, gruszki, śliwki to pyszne i zdrowe dary jesieni. Dzieci będą miały okazję rozpoznawać owoce z wykorzystaniem zmysłu dotyku i węchu oraz nazywać ich charakterystyczne cechy (kształt, barwa, wielkość). Przy okazji przypomnimy sobie, które owoce rosną w naszym kraju, a które są egzotyczne. Czas wypełnią nam także liczne zabawy ruchowe oraz zadania plastyczne np. tworzenie owoców z papieru w formie przestrzennej.

Język angielski: apple, banana, cherry, grape, kiwi, lemon, plum, orange, pear, pineapple

W tym tygodniu naszym tematem kompleksowym będzie „Jesień w sadzie”.

Dzięki niemu dowiemy się, że nastała nowa pora jaku jaką jest jesień. Dzieci dostrzegą zmiany zachodzące w przyrodzie – głównie w sadzie. Pogłębią wiadomości o owocach, poznają nazwy drzew. Będą mogły rozpoznać jabłko, gruszkę i śliwkę za pomocą zmysłu: wzroku, dotyku oraz smaku. Na zajęciach maluchy poznają budowę owoców i zaobserwują : skórkę, miąższ i pestki. Będą w stanie dostrzec różnice między poszczególnymi przekrojami. Pracą plastyczną będzie „Kompot owocowy” wykonany nową techniką – stemplowaniem. A to, że owoce mają mnóstwo witamin i dlatego są bardzo zdrowe wie, już każde dziecko!

Język angielski: apple, pear, plum

Sylwetka rozwojowa dziecka 6-letniego:

Ulotka dla rodziców zebranie 2020

Październik- tydzień I
Temat kompleksowy „Jesień w sadzie”

W przyszłym tygodniu dzieci 6-letnie będą realizowały blok tematyczny „Jesień w sadzie”. Głównymi celami działań dydaktyczno- wychowawczych będzie poznanie owoców, drzew i krzewów owocowych ( ich budowy) w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym. Ważnym elementem będzie także kształtowanie nawyku spożywania owoców (soku świeżo wyciskanego) przez dzieci, które są bogactwem witamin. Biedronki poznają także przetwory (kompoty, dżemy, powidła, soki, owoce suszone i mrożone), które przygotowywane są corocznie jako zapasy na zimę, przechowywane są w spiżarni.

W czasie realizacji tematu dzieci wyjdą na pieszą wycieczkę do sadu sąsiadującego z przedszkolem.

Podczas pracy plastyczno- technicznej „Owoce sadu” sześciolatki będą malowały palcami sylwety owoców, wyklejały kosz z liści kukurydzy.