Dzień: 2020-10-26

W nadchodzącym tygodniu skupimy się na zjawiskach pogodowych, które kojarzą się z jesienią. Tematem kompleksowym będzie „Jesienna pogoda”. Dzięki niemu, nasze maluszki poznają cechy jesiennej pogody, będą rozpoznawały kolory: czerwony, żółty, zielony. To, że pada deszcz, dzieci wiedzą…ale poznają inne rodzaje deszczu – kapuśniaczek, ulewa. Będą wiedziały jak należy ubierać się stosownie do pogody. Nie będzie już im obce określenie pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla jesieni: deszcz, wiatr, wichura, kałuże, błoto itp. Aby wykonać pracę plastyczną dzieci najpierw pobawią się plasteliną a potem wykleją z niej kropelki deszczu padającego z zachmurzonego nieba.

,,Poziomki”

Temat kompleksowy: ,,Jesienna pogoda”

W tym tygodniu będziemy zajmować się tematem: ,,Jesienna pogoda”. Przypomnimy sobie nazwy zjawisk atmosferycznych (wiatr, deszcz, śnieg, mgła, szron, burza, tęcza), zastanowimy się do czego potrzebna nam jest prognoza pogody oraz zapoznamy się z piktogramami pogodowymi. Będziemy również rozmawiać o zmianach związanych z jesienią w przyrodzie, o dostosowywaniu ubioru do pogody. Porozmawiamy o pozytywnych i negatywnych przykładach oddziaływania wiatru na środowisko oraz poruszymy temat obiegu wody w przyrodzie Czeka na nas wiele ciekawych aktywności, doświadczeń.