Dzień: 2020-10-10

W drugim tygodniu października tematem kompleksowym jest „Jesień w ogrodzie”, dzięki niemu nasze maluszki będą miały przybliżoną wiedzę na temat warzyw z jesiennego ogrodu. W naszej sali pojawią się dorodne warzywa, dzięki temu dzieci będą je oglądały, dotykały, nazywały, segregowały i porównywały. Podobnie jak z owocami będą miały okazję ich wąchania i próbowania (oczywiście tych, których się da i w różnej postaci np. surówki).Poprzez realizowane treści dzieci będą rozumiały znaczenie jedzenia warzyw dla zachowania zdrowia. Pracą plastyczną będzie wyklejenie wybranego warzywa za pomocą pogniecionej bibuły.

Wśród różnych metod i form pracy jakie wykorzystano do realizacji tych zagadnień zwracano szczególna uwagę na metody aktywizujące, podczas których aktywne będą wszystkie dzieci.

Miejmy nadzieję, że po realizacji tego tematu wszystkie dzieci będą z apatytem kosztowały przepysznych i zdrowych surówek…

W dniu 15.10.2020r. (tj. czwartek), o godzinie 18.00 odbędzie się
zebranie grupowe rodziców dzieci 4-letnich „Stokrotki”.

Bardzo proszę zabrać ze sobą zmienne obuwie.