Sylwetka rozwojowa dziecka 6-letniego:

Ulotka dla rodziców zebranie 2020

Październik- tydzień I
Temat kompleksowy „Jesień w sadzie”

W przyszłym tygodniu dzieci 6-letnie będą realizowały blok tematyczny „Jesień w sadzie”. Głównymi celami działań dydaktyczno- wychowawczych będzie poznanie owoców, drzew i krzewów owocowych ( ich budowy) w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym. Ważnym elementem będzie także kształtowanie nawyku spożywania owoców (soku świeżo wyciskanego) przez dzieci, które są bogactwem witamin. Biedronki poznają także przetwory (kompoty, dżemy, powidła, soki, owoce suszone i mrożone), które przygotowywane są corocznie jako zapasy na zimę, przechowywane są w spiżarni.

W czasie realizacji tematu dzieci wyjdą na pieszą wycieczkę do sadu sąsiadującego z przedszkolem.

Podczas pracy plastyczno- technicznej „Owoce sadu” sześciolatki będą malowały palcami sylwety owoców, wyklejały kosz z liści kukurydzy.