Dzień: 2020-11-15

Kochani Rodzice !

Przeżywamy radosne dni ! Dzień urodzin błogosławionego Edmunda Bojanowskiego – patrona naszego przedszkola 14 listopada i dzień imienin 16 listopada.
W tych dniach modlimy się szczególnie, by Błogosławiony Patron, czuwał nad naszym przedszkolem i wstawiał się u Boga za nami w tych trudnych czasach.
Zawierzamy Mu każdą rodzinę i dzieci by wyrastały na Bożą chwałę.

A w przedszkolu wielkie świętowanie / choć inaczej niż co roku/ …
niespodzianki i urodzinowo – imieninowy tort w kształcie budynku przedszkola.

W kolejnym tygodniu pochmurnego listopada realizowanym tematem kompleksowym będzie „Poznajemy urządzenia elektryczne”. Celem zajęć będzie zapoznanie dzieci z różnymi urządzeniami elektrycznymi, uświadomienie dzieciom, jakie znaczenie ma prąd w gospodarstwie domowym oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z nich. Poprzez przeprowadzone zajęcia nasze maluszki będą wiedziały, które z urządzeń domowych są zasilane prądem, wymienią zastosowanie urządzeń oraz najważniejsze – będą potrafiły przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z użytkowaniem prądu jak np. używanie urządzeń elektrycznych tylko w obecności dorosłych… Jako pracę plastyczną poznają nową technikę jaką jest wydzieranka. Za pomocą małych wydartych kawałków kolorowego papieru wykleją lampkę nocną.

W tym tygodniu tematy naszych zajęć dotyczyć będą urządzeń elektrycznych. Przypomnimy sobie nazwy poszczególnych urządzeń (będziemy także dzielić ich nazwy na sylaby) oraz określać jakie funkcje pełnią w życiu każdego człowieka. Zastanowimy się nad tym, do czego właściwie służy prąd i jak bezpiecznie z niego korzystać. Stworzymy również grę ,,Pstryczek-elektryczek”, w której ustalimy zasady, będziemy rozwijać nasze umiejętności matematyczne i przede wszystkim współdziałać z innymi. Poznamy piosenkę o domowych sprzętach elektrycznych, wykonamy pracę plastyczną, weźmiemy udział w quizie ,,O prądzie wiem wszystko”. Czeka na nas wiele ciekawych aktywności.

W trzecim tygodniu listopada, w grupie dzieci 6-letnich będzie realizowany temat kompleksowy: „URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE” . Biedronki będą poznawały urządzenia elektryczne,a przede wszystkim przyswajały wiedzę w jaki sposób powstaje prąd. Poznają sposoby oszczędzania energii w domu i w przedszkolu. Podczas zajęć, na podstawie „Listu do Eli” zostanie wprowadzona litera„E,e”. Sześciolatki poznają także zawód elektryka. Przy piosence „Pomagator” będę spędzały czas na zajęciach ruchowo-muzycznych ucząc się słów utworu. Ulubionymi zajęciami starszaków jest plastyka, na której w tym tygodniu dzieci wykonają własne urządzenie elektryczne.

Słowa piosenki „Pomagator”
piosenka rosyjska, sł. pol. Maria Tomaszewska