Dzień: 2020-11-01

W tym tygodniu, w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, naszym tematem przewodnim będzie Polska – Nasza Ojczyzna. Przypomnimy sobie symbole narodowe oraz pieśni patriotyczne. Zaznajomimy się z historią naszego kraju, dowiemy się kim był Józef Piłsudski oraz czym były zabory. Poznamy legendę o Warsie i Sawie, a także nauczymy się wskazywać na mapie Polski: Warszawę, Morze Bałtyckie, Góry oraz rzekę Wisłę.

Język angielski: Poland, flag of Poland, hat, coat, sweater, boots, trousers

Tydzień 02-06.11.2020

Tematem kompleksowym pierwszego tygodnia pracy dydaktyczno-wychowawczej będzie „POLSKA NIEPODLEGŁA”

Będziemy starać się „małymi kroczkami” przybliżać sześciolatkom obraz kraju rozbudzając w nich „iskierkę” patriotyzmu. Szczególnie dużo uwagi poświęcimy rozbiorom Polski, osobom walczącym o naszą Ojczyznę takim jak: M. Konopnicka, E. Bojanowski, J. Piłsudski, J. Wybicki, symbolom narodowym (godło, flaga, hymn Polski), które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny. Dzieci poznają legendę o powstaniu państwa polskiego.

Będą poznawały i śpiewały polskie pieśni patriotyczne. Jako prace plastyczną wykonają Godło Polski wyklejając je płatkami bibuły oraz techniką kalkowania postaci Marszałka J. Piłsudskiego.

Jesteśmy głęboko przekonani, że od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się w umyśle i sercu dziecka, zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne przywiązania do kraju ojczystego i ludzi w nim żyjących.