Dzień: 2020-11-08

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu można oglądnąć względnie zakupić zdjęcia dzieci..

By zachować wszelkie zasady ostrożności i uniknąć zgrupowania, proponuje dni w których zainteresowani Rodzice mogą to uczynić w holu przedszkola.

UWAGA! W holu nie może być więcej ni z 2 osoby. Pozostali Rodzice proszeni są o czekanie na zewnątrz budynku zachowując dystans odległościowy.

Poniedziałek i wtorekrodzice dzieci z grupy Biedronki i rodzeństwa

Środa – rodzice z grupy Poziomki i rodzeństwa

Czwartek – rodzice z grupy Stokrotki

Piątek – rodzice z grupy Aniołki

Jest też możliwość zamówienia kalendarza ze swoim dzieckiem według podanego wzoru: Kalendarz- wzór

Gdyby Państwo nie mogli w wyznaczonym dniu można telefonicznie kontaktować się z p. Moniką.

Składam podziękowanie w imieniu w własnym i dzieci:

• Radzie Rodziców za sfinansowanie leżaczków dla maluszków

• Babci Hani z grupy Aniołki za uszycie kołderek do leżaczków.

• Rodzicom , którzy w tym miesiącu złożyli ofiarę na remont łazienki

Pragnę poinformować wszystkich Rodziców, iż planujemy dokonać modernizacji łazienek dla dzieci grup starszych z myślą by powiększyć metraż. Jesteśmy w trakcie załatwiania dokumentacji i gromadzenia funduszy. Poszukujemy sponsorów i ludzi dobrej woli. Jeśli ktoś z Państwa pragnie i może wesprzeć naszą inicjatywę / dla dobra Państwa dzieci / to każdy gest dobrowolnej ofiary będzie mile widziany. Ofiary można przekazywać za pomocą konta z dopiskiem remont lub gotówką w kancelarii. Liczy się każda kwota. Rodzicom, którzy już to uczynili w tym miesiącu serdecznie dziękuję. Pragnę nadmienić, iż obecne łazienki z których dzieci korzystają, były budowane w roku 1992 przez rodziców społecznie z pomieszczenia gospodarczego sióstr. / Obecnie absolwentów – niektórych Rodziców przyprowadzających do przedszkola swoje maluchy. / A więc podejmujemy wysiłki z których pokolenia korzystają.

Za wszystkie gesty życzliwości i wszelkiej pomocy serdecznie dziękuję.

dyrektor s. Barbara

Odpłatność za wyżywienie w miesiącu listopadzie

3 posiłki 20 dni x 10 zł = 200 zł + 30 zł

2 posiłki 20 dni x 9zł = 180 zł + 30 zł

Rodzeństwo

½ z 3 – ch posiłków 100 zł + 30 zł

½ z 2 – ch posiłków 90 zł + 30 zł

Pani Monika będzie służyć w tym tygodniu w holu przedszkola w godz. 8.00 – 9.00 i 13.00- 16.00 . W razie nieobecności proszę kontaktować się z kancelarią domofonem.

W tym tygodniu naszym tematem przewodnim będą zmysły człowieka. Przypomnimy sobie nazwy części ciała oraz zmysły i ich funkcje. Poznamy urządzenia, które powiększają obraz (mikroskop, lupa, luneta, lornetka, teleskop). Będziemy rozpoznawać za pomocą dotyku, cechy przedmiotów ukrytych w woreczku, dostrzegać rytm słuchany i układać go za pomocą obrazków przedstawiających instrumenty muzyczne. Utrwalimy nazwy instrumentów muzycznych (trójkąt, marakasy, janczary, kastaniety, bębenek) oraz zastanowimy się się po co człowiekowi potrzebne są zmysły. Czeka nas wiele ciekawych zabaw, doświadczeń, które będą sprawiały dzieciom radość.

W drugim tygodniu listopada naszym tematem kompleksowym jest „Poznaję świat za pomocą zmysłów”. Każdy człowiek, mały czy duży posługuje się zmysłami. Widzimy, słyszymy, czujemy… na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego tak się dzieje. Na zajęciach nasze maluchy porozmawiają o zmysłach, o ich roli, funkcjach, które pełnią w organizmie. Będą brały udział w aktywnościach takich jak eksperymenty i zabawy co na pewno sprawi im wielką radość. Poznają przedmioty po dotyku, smaku, czy zapachu. Poprzez zajęcia będziemy odkrywali, w jaki sposób zmysły pomagają nam w życiu – rozwijanie wrażliwości węchowej, smakowej, słuchowej i wzrokowej. Pracą plastyczną będzie malowanie cytryny za pomocą palców, ale za nim do tego dzieci przystąpią omówią smak i zapach tego owocu. Już widzę ich miny

W tym tygodniu będziemy realizować temat „ Nasze zmysły”. Poznamy narządy zmysłów oraz ich funkcje. Poprzez zabawy badawcze i eksperymenty będziemy odkrywać otaczający nas świat, będący dziełem Pana Boga. Zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Dzięki nim mamy kontakt z otaczającym nas światem.