W trosce o rozwój dziecka


Jak ważna jest relacja rodzica z dzieckiem?

Więź z rodzicem to relacja dwustronna, która ma wpływ na zachowanie dziecka w ciągu całego życia. Wczesne bezpieczne doświadczenia więzi mają wpływ na późniejszy społeczny i emocjonalny rozwój dziecka poprzez oddziaływanie na: rozwój mózgu; sposób reagowania na doświadczane emocje; oczekiwania i sposób reagowania w bliskich relacjach. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku 🙂

 

Ojciec w niebie

Z okazji wczorajszego Dnia Ojca, link do konferencji o. A. Szustaka o tym, jak rozmawiać z Bogiem Ojcem. Zachęcam do posłuchania 🙂

Pandziochy- dziecięce rozmowy na ważne tematy

Polecam serię Pandziochy dla dzieci. O. Tomasz zaprzyjaźnił się z wesołą pandą z Chin i razem z nią porusza ważne tematy w sposób przystępny dla dzieci.

Mama show

Co jest najważniejsze w relacji z dzieckiem?

Jak wychować wolną, dojrzałą osobę?

Konferencja Moniki i Marcina Gajdów poruszająca temat wychowania w wolności do wiary. Warto posłuchać.

Coś dla niej i dla niego…

50 powodów: dlaczego warto kochać małżeństwo?

Polecam konferencje o. A. Szustaka o budowaniu dobrych relacji w małżeństwie

Akrobatyka małżeńska [#04] Maksymalna odpowiedzialność

Akrobatyka małżeńska [#08] Jesteś piękna

Jak budować relację z dzieckiem?

Dobra relacja rodzica z dzieckiem to fundament jego szczęśliwego życia i przyszłych relacji…

kilka słów o zasadach i wartościach
kilka słów o zasadach i wartościach

Czy dzieci powinny być grzeczne??

Dobra lektura
Dobra lektura

Na Nowy Rok polecam ciekawą i budującą lekturę dla Rodziców. Uczy demokratycznego podejścia do dziecka, w którym nie ma miejsca ani na nadopiekuńczość i bezstresowe wychowanie ani na zbytnią dyscyplinę i autorytaryzm. Jest propozycją skutecznego wychowania szanującego potrzeby dziecka, wprowadzającego konsekwentnie i łagodnie zasady i wartości. Wiele przykładów zaprezentowanych w książce pomaga zrozumieć mechanizmy popełnianych w wychowaniu błędów i nauczyć się nowych konstruktywnych sposobów oddziaływań rodzicielskich.

Metoda według mnie skuteczna. Przetestowałam ; )

 

O emocjach dziecka
O emocjach dziecka

Dziecko też czuje…