Dzień: 2022-11-07

DRODZY RODZICE!

14 listopada przeżywać będziemy dzień urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego, natomiast 16 listopada dzień Jego Imienin. Dzień ten jest Patronalnym Świętem naszego Przedszkola .W tych dniach  dzieci zgłębiają życie błogosławionego, uczą się od Niego dobroci i adorują Jego relikwie.

Dlatego w tych dniach pragniemy wzywać naszego patrona o opiekę nad dziećmi i Jego wstawiennictwo u Boga.

11 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 do kościoła parafialnego, w której będziemy przeżywać podwójną Uroczystość: Święto Niepodległości i Patronalne Święto naszego Przedszkola. Dzieci będą miały okazję do szczególnego udziału poprzez śpiew i modlitwę.

16 LISTOPADA W RAMCH PODWIECZORKU BĘDZIE DLA DZIECI URODZINOWO -IMIENINOWY TORT od błogosławionego Edmunda.

Podziękowanie

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za liczny udział we Mszy Św. i procesji ku Czci Wszystkich Świętych.

Niech Święci z nieba wypraszają potrzebne łaski u BOGA na dalsze dni.

Jadłospis 07.11.22- 18.11.22

dzień śniadanie obiad podwieczorek
07.11.2022r

poniedziałek

Pieczywo mieszane z masłem, szynką wiejską, papryką, kakao, banan, woda. Zupa fasolowa na mięsie z muszelkami, kalafior, placki ziemniaczane z jogurtem naturalnym, herbata miętowa z cytryną Kanaki z masłem i serem żółtym, pomidorem, herbata z dzikiej róży.
08.11.2022r

wtorek

Płatki jęczmienne na mleku,                   bulka z masłem twarożkiem, jabłko, woda. Zupa truskawkowa zabielana z groszkiem ptysiowym, kotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, buraczki ćwikłowe, kompot ze śliwek. Pieczywo mieszane z masłem i wędliną, papryką, herbata
A; A; A;
09.11.2022r

środa

Kanapki z masłem i pastą jajeczną, szczypiorkiem, pomidorem, kakao, banan, woda. Krupnik na udku z indyka  z ziemniakami, fasolka szparagowa z masełkiem i bułeczką,                               makaron z serem i musem jabłkowym,  kompot. Kanapki z masłem, szynką z piersi indyka, ogórkiem kiszonym, herbata
10.11.2022r

Czwartek

Pieczywo mieszane z masłem kiełbasą żywiecką, papryką czerwoną, kakao, banan, woda. Rosół z makaronem, kurczak w sosie śmietankowym, ziemniaki, surówka z por i jabłka, kompot z jabłek. Serek waniliowy, herbatniki.
14.11.2022r

poniedziałek

Pieczywo mieszane z masłem, szynką wiejską, gotowaną, pomidorem, kawa inka, jabłko, woda. Zupa z cukinii z grzankami, kasza jęczmienna, gulasz wieprzowy, sałatka z ogórka kiszonego, kompot ze śliwek. Bułka maślana                              z masłem, pierniki Edmundowe,                             herbata owocowa.
15.11.2022r

wtorek

Kanapki z masłem i szynką wiejską, pomidorem, kakao, woda, owoc Zupa ogórkowa z ryżem, karkówka w sosie własnym, ziemniaki z koperkiem, surówka z marchwi i jabłka, herbata z hibiskusa. Kanapki z masłem i pastą z tuńczyka , szczypiorkiem                             , herbata z cytryną.
16.11.2022r

środa

Płatki kukurydziane z mlekiem, bulka z masłem i żółtym serem, papryką, woda, jabłko. Zupa pomidorowa z makaronem, ziemniaki z koperkiem, filet z indyka panierowany,                         kompot z wiśni i jagód. Edmundowy tort, herbata z cytryną
A: A; A;

czwartek

Kanapki z masłem i schabem pieczonym, ogórkiem kiszonym, kakao, jabłko, woda Kapuśniak z ziemniakami, spaghetti z sosem mięsno- pomidorowym, sałatka z selera i ananasa, herbata z dzikiej róży. Grysik na gęsto                                    z malinami,                                    pałki kukurydziane.
A; A; A;
18.11.2022r

piątek

Kulki miodowe z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem                    i powidłem, woda, owoc. Zupa kalafiorowa z zacierką, ryba po grecku                            z ryżem, herbata miętowa z cytryną. Kanapki z masłem                                  I twarożkiem,                                  herbata owocowa.

Zatwierdziła s. Barbara Olszewska