Dzień: 2022-10-09

Co nas czeka w tym tygodniu ?

13.x. Czwartek będą robione zdjęcia grupowe. Proszę dzieci ubrać na kolorowo.

1. x. Czwartek godz. 13.00 – Koncert muzyczny z p. Feliksem

16.x. Niedziela – pamiątka wyboru Karola Wojtyły na papieża godz. 16.00 Msza św.  animowana przez dzieci.  Serdecznie zapraszamy. Niech ten święty polski, który kochał dzieci i walczył o życie każdego poczętego dziecka żyje w naszych myślach i sercach.

Jadłospis 10- 21.10.2022

dzień śniadanie obiad podwieczorek
10. 10.2022r

poniedziałek

Kanapki z masłem sałatą, schabem pieczonym, rzodkiewką, kakao, gruszka, woda. Zupa z ogórkowa z ziemniakami,                           fasolka szparagowa z masełkiem i bułeczką,                                 ryż z musem jabłkowym, herbata Chleb z masłem i szynka z piersi indyka, pomidorem, herbata.
11.10.2022r

wtorek

Chleb z masłem serem żółtym, papryką, kawa inka karmelowa , jabłko, woda. Zupa krem z brokuł z grzankami, ziemniaki z koperkiem, kotlet mielony z mięsa drobiowo- wieprzowego, buraczki ćwikłowe, kompot . Manna na gęsto                        z truskawkami
12.10 2022r

środa

Kanapki z masłem szynką weselną, pomidorem, kawa inka,                 gruszka, woda. Zupa cebulowa z grzankami, kasza jęczmienna, filet z indyka   w sosie, surówka z pekińskiej kapusty i ananasa z serkiem Favita,

kompot wieloowocowy

Kanapki z masłem, jajkiem, pomidorem, herbata owocowa.
13.10.2022r.

czwartek

Cherios miodowy z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem                       i powidłem, jabłko, woda. Rosół kurczaka z makaronem, ziemniaki, nugestii, kapusta włoska gotowana                            z koperkiem, kompot z wiśni i jagód. Pieczywo mieszane z masłem, polędwicą w kotle gotowaną, papryką czerwoną, herbata
14.10.2022r

piątek

Pieczywo mieszane z masłem twarożkiem, kakao, jabłko, woda. Zupa szczawiowa z ryżem, ziemniaki, kotlet z jajka, surówka z kiszonej kapusty, marchwi i jabłka, z oliwka z oliwek, herbata. Rogalik maślany z masłem , herbata żurawinowa.
17.10.2022r

poniedziałek

Płatki owsiane błyskawiczne na mleku, pieczywo mieszane z masłem i szynką kruchą, pomidorem, kawa inka,  banan. Zupa grochowa na mięsie z ziemniakami, kalafior z masełkiem i bułeczką,                                naleśniki z serem i malinami, kompot z wiśni. Chleb z masłem i szynką  kruchą, sałatą, pomidorem,  herbata rumiankowa.
18.10.2022r

wtorek

Pieczywo mieszane z masłem polędwicą sopocka,  sałatą, rzodkiewką, kakao, banan, woda. Zupa pieczarkowa z gwiazdkami,    ziemniaki z koperkiem,  kotlet schabowy, marchewka duszona, kompot z wiśni i jagód. Pieczywo mieszane z masłem i szynką z piersi indyka, rzodkiewka, herbata z aronii..
19.10.2022r

środa

Pieczywo mieszane z masłem, szynką kruchą, pomidorem,                   kawa inka karmelowa,                         banan, woda.. Zupa cytrynowa z groszkiem ptysiowym, spaghetti z mięsem w sosie pomidorowym, surówka z por i ananasa, herbata miętowa. Chałka drożdżowa                           z masłem lub dżemem, kakao, jabłko
20.10.2022r.

czwartek

Kanapki z masłem i szynką wiejską gotowaną, sałatą, papryką,    kakao, jabłko,  woda., Krupnik na skrzydełku z indyka z ziemniakami, kluski łyżką kładzione, gulasz wieprzowy, sałatka z ogórka kiszonego,                                           kompot z jabłek i wiśni. Budyń śmietankowy                    z jagodami,                       paluszki  kukurydziane
21.10.2022r

piątek

Płatki kukurydziane z mlekiem, chleb z masłem powidłem,      jabłko, woda. Zupa warzywna – krem   z grzankami,                             ryba panierowana, ziemniaki z koperkiem, surówka wielowarzywna, herbata z cytryną. Pieczywo mieszane z masłem i pastą z makreli z pomidorami,, szczypiorek, ogórek kiszony, herbata.

Zatwierdziła: s. Barbara Olszewska