Najwyższym celem wychowania jest,

aby człowiek stał się obrazem i podobieństwem Boga na ziemi.”

bł. Edmund Bojanowski

W tym roku mija 100 lat od przybycia Sióstr Służebniczek do Liskowa, które w swoim charyzmacie realizują przykazania miłości Boga i bliźniego, naśladując Maryję. Z okazji tego pięknego jubileuszu w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „ Siostry Służebniczki w oczach dziecka”, którego celem było zgłębienie wiedzy o działalności i posłudze Sióstr Służebniczek. Dzieci we współpracy z rodzicami miały za zadanie przygotować pracę plastyczną przedstawiającą Siostry Służebniczki widziane ich oczami. Jesteśmy wdzięczni Dobremu Bogu za obecność Sióstr w naszej parafii, która jest przepełniona cichą modlitwą, pokorą i prostotą, a dzieło przez Nie prowadzone wiedzie przez Maryję do Jezusa.

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci

Dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie plastycznym” Siostry Służebniczki w oczach dziecka”. Każda z prac była piękna i wartościowa, wyrażała wiele myśli i emocji, co świadczy o dużym potencjale twórczym 😊

Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwym zadaniem dla komisji. Każdy z laureatów konkursu otrzymał pamiątkową nagrodę pięknie ilustrowaną Biblię dla dzieci – ponadczasową księgę, która może stać się pożyteczną lekturą w każdej rodzinie, towarzyszącą w wychowaniu
i dorastaniu dzieci.