Jadłospis 08.11-19.11.2021

Jadłospis

dzień śniadanie obiad podwieczorek
08.11.2021r poniedziałek Płatki miodowe z mlekiem, bulka z masłem i  kiełbasą żywiecką suszoną, sałatą, ogórkiem zielonym,  arbuz woda. Zupa grochowa  na mięsie z  muszelkami, ziemniaki z koperkiem,  jajko w sosie chrzanowym, surówka z pekińskiej kapusty                          i   melona, herbata z cytryną. Chleb z masłem twarożkiem,                             herbata  z hibiskusa,               jabłko.
  A: A: A:
09.11.2021r                      wtorek Chleb z masłem i schabem wiejskim pieczonym, sałatą, papryką czerwoną, kakao,                          woda, arbuz. Krupnik ryżowy, ziemniaki z koperkiem,                         gołąbki z mięsa drobiowo- wieprzowego w sosie pomidorowym,  surówka wielowarzywna, kompot z wiśni Jogurt z owocami,                      pałki kukurydziane
  A: A: A:
10.11. 2021r                         środa Pieczywo mieszane z masłem ,  schabem , sałatą , pomidorem, kawa inka, woda, banan. Zupa ogórkowa z ziemniakami,                                             filet z indyka duszony w jarzynach,                                   kasza jęczmienna , kalafior z masełkiem i bułeczką, herbata miętowa z cytryną. Rogalik maślany z masłem,  herbata z aronii,  jabłko.
  A: A: A:
12.11.2021r

piątek

Płatki owsiane z mlekiem,  chleb z masłem powidłem, banan,  woda. Zupa jarzynowa zabielana,                                                   fasolka szparagowa,                                                          makaron z serem i sosem  jagodowym,                              kompot z truskawek. Kanapki z pastą rybną                     z pomidorem, szczypiorek, herbata  z cytryną.
  A: A: A:
15.11. 2021r

poniedziałek                                        

Pieczywo mieszane z masłem szynką wiejską,  papryką czerwoną, kawa inka,                    banan, woda. Barszcz biały z kiełbasą i ziemniakami,                        blinki z przecierem jabłkowym,                                        herbata z dzikiej róży z maliną. Serek „Danio”,                             ciastko kruche, jabłko.
  A: A: A:
16.11.2021

wtorek

Chleb z masłem i polędwicą sopocką, sałatą, pomidorem, kakao, jabłko,   woda. Zupa grysikowa na rosole, ziemniaki z koperkiem, kotlet schabowy, buraczki ćwikłowe,                                       kompot z truskawek i śliwek. Bułeczka maślana                              z masłem, pierniczki Edmundowe ,                           herbata owocowa.
  A: A: A:
17.11.2021r. środa Pieczywo mieszane z masłem                  i pastą z tuńczyka, ogórek kiszony, kwa inka, jabłko,  woda. Zupa cytrynowa z groszkiem ptysiowym,                      kasza jęczmienna,  polędwiczka w sosie,                       sałatka z ogórka kiszonego z marchewką i cebulką                              z oliwką z oliwek, herbata z hibiskusa. Kanapki z masłem , polędwicą sopocką, papryka czerwona,                 herbata malinowa.
  A: A: A:
18.11.2021r.                     czwartek Zacierka na mleku, pieczywo mieszane z masłem , szynką wiejską, sałatą , pomidorem,  kawa inka, jabłko, woda. Zupa pieczarkowa z ziemniakami,                                spaghetti z sosem mięsno- pomidorowym , surówka z por, jabłka i ananasa, kompot z wiśni . Pieczywo mieszane z masłem twarożkiem, herbata z hibiskusa, kiwi.
  A: A: A:
19.11.2021r.                         piątek Kanapki z masłem  i  żółtym serem, ogórek kiszony, kakao, jabłko, woda. Zupa cebulowa z grzankami,                                            ziemniaki ze szczypiorkiem, kotlet z jajka,           kapusta gotowana z koperkiem, herbata z aronii Pieczywo mieszane z masłem i pastą z jajek, szczypiorek, papryka czerwona,  herbata .
  A: A: A: