Jadłospis 27.09-08.10.2021r.

Jadłospis

dzień śniadanie obiad podwieczorek
27.09.2021r poniedziałek Zacierka na mleku, pieczywo mieszane z masłem i powidłem, jabłko, woda.

 

Zupa ogórkowa na skrzydełku z indyka z ziemniakami, karkówka w sosie, kasza gryczana,  buraczki ćwikłowe na ciepło, herbata z cytryną. Pieczywo mieszane z masłem i wędliną, rzodkiewką,                           herbata  z hibiskusa.      
  A: A: A:
28.09.2021r                      wtorek Chleb z masłem , szynką wiejską parzoną, sałatą, pomidorem, kawa inka,                 woda, banan. Kapuśniak  ze słodkiej kapusty na mięsie                    z grzankami,     ziemniaki  z koperkiem,                                    kotlet z jajka,  sałata lodowa z pomidorem i serkiem „favita’’ ,  kompot z wiśni i śliwek. Rogalik maślany z masłem, herbata rumiankowa, jabłko.
  A: A: A:
29.09. 2021r                         środa Kanapki z masłem, polędwicą sopocką, rzodkiewką, kakao ,

banan, woda

Zupa pomidorowa z makaronem, ziemniaki                        z koperkiem,  gołąbki w sosie pomidorowym   sałatka z kalafiora i ogórka  zielonego,                               kompot z wieloowocowy.                                                          Jogurt z owocami,                  herbatniki.
  A: A: A:
30.09.2021r

czwartek

Pieczywo mieszane z masłem schabem pieczonym, sałatą,  rzodkiewka, kawa inka, jabłko, woda. Zupa grysikowa z jarzynami na indyku , ziemniaki z koperkiem, kotlet z ryby , surówka z kiszonej kapusty, marchwi i jabłka z ananasem z oliwka z oliwek,  herbata rumiankowa.    Zapiekanki na ciepło z kiełbasą, serem żółtym cebulką, keczupem, herbata z cytryną.
  A: A: A:
01.09.2021r

piątek

 Owsianka na mleku, chleb z masłem i jajkiem, pomidorem, jabłko, woda, Barszcz czerwony z jajkiem,  fasolka szparagowa z masełkiem i bułeczką,  naleśniki z serem i miksowanymi truskawkami,  kompot. Chleb z masłem i pastą               z tuńczyka, szczypiorkiem, herbata z cytryna.
  A: A: A:
04.10. 2021r                                  poniedziałek Pieczywo mieszane z masłem pasztetem z indyka, ogórkiem kiszonym,  kakao, gruszka, woda. Zupa selerowa z  groszkiem ptysiowym, 

spaghetti z sosem pomidorowo – mięsnym, surówka wielowarzywna,  herbata malinowa  z cytryną

Budyń bananowymi                             z  jagodami,                                 ciastko kruche
  A: A: A:
05.10. 2021r                                         wtorek Cheerios z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem i  wędliną, rzodkiewką, , woda, jabłko. Zupa kalafiorowa z muszelkami, kotlet schabowy, ziemniaki, sałatka z ogórka kiszonego jabłka, marchwi , cebulki z oliwką z oliwek, kompot. Chleb z masłem  i pastą jajeczną, pomidorem, herbata z cytryną
  A: A: A:
06.10.021r. środa Kanapki z masłem szynką wiejską , sałatą, papryką czerwoną, kakao, jabłko, banan. Rosół z makaronem, ziemniaki z koperkiem,  potrawka z kurczaka, sałata lodowa z żurawiną i serkiem” Favita” , kompot z wisni i truskawek. Kasza manna na gęsto                    z malinami,                        chrupki kukurydziane.
  A: A: A:
07.10.2021r.                     czwartek Pieczywo mieszane z masłem ,                  żółtym serem , ogórkiem zielonym, kawa inka , jabłko, woda Zupa szczawiowa z jajkiem,  ziemniaki z koperkiem, kotlet mielony z mięsa drobiowo- wieprzowego, sałatka z selera i brzoskwini z pestką słonecznika, kompot z wiśni i jagód. Pieczywo mieszane z masłem , kiełbasą żywiecką suszoną, sałata , papryką,  herbata z hibiskusa.
  A: A: A:
08.10.2021r.                         piątek Płatki kukurydziane z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem i dżemem, jabłko, woda. Zupa neapolitańska z zacierką, brokuł gotowany na parze z bułeczką i masełkiem, krokiety ziemniaczane z sosem pomidorowym,                     herbata rumiankowa. Chleb z masłem i  serem żółtym , ogórkiem kiszonym, herbata
  A: A: A:

 

                                                                                                                         Zatwierdziła: dyrektor s. Barbara Olszewska