Konkurs pt. „Jan Paweł II – oczami dziecka”

100-lecie urodzin Jana Pawła II

Prawie 100 lat temu – 18 maja 1920r. – urodził się Karol Wojtyła – Ojciec Święty Jan Paweł II.

Słowa Papieża Jana Pawła II, wypowiedziane w dniu inauguracji pontyfikatu, „Nie lękajcie się!” – nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy. Papież mówił nam żebyśmy byli razem, żebyśmy zawsze szli dobrą drogą, żebyśmy zawsze mieli nadzieję. Potrzebujemy jej zwłaszcza dziś, kiedy przeżywamy w kraju i na świecie tak wiele trudnych momentów związanych z epidemią koronawirusa. Sam lęk nam nie pomoże. Pomoże nam nadzieja, nadzieja złożona w Bogu.

Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat i 5 miesięcy (trzeci pod względem długości w historii). Papież Polak wprowadził Kościół w nowe tysiąclecie, przyczynił się do obalenia systemu komunistycznego, podróżował z orędziem pokoju po całym świecie, bronił praw rodziny i dzieci nienarodzonych, troszczył się o ubogich, chorych i starszych, zainicjował Światowe Dni Młodzieży, ogłosił nowy Kodeks Prawa Kanonicznego oraz Katechizm Kościoła Katolickiego, zawierzył cały świat Matce Bożej oraz Bożemu Miłosierdziu.

Dzięki swojej postawie i nauczaniu Jan Paweł II został nazwany „Największym z Rodu Słowian”. Podczas swojego pontyfikatu ukształtował wiele pokoleń Polaków, a słowa Jego, są wciąż żywe i aktualne w sercach Polaków. Z okazji „okrągłych” papieskich urodzin dajmy świadectwo przywiązania do Papieża Polaka i wierności Jego nauczaniu. Drodzy Rodzice starając się przybliżyć dzieciom osobę Ojca Świętego zapraszamy

  • do obejrzenia filmu pt. „Karol Wojtyła- Jan Paweł II” który pozwoli Państwu i dzieciom przybliżyć i zgłębić życie Jana Pawła II: https://www.youtube.com/watch?v=r57XFHhdorg , dodatkowo zachęcamy do obejrzenia film pt. „Aureola – od Stanisława do Karola”: https://www.youtube.com/watch?v=3Mpjh3o2P_A

  • Dzieci 4, 5, 6 – letnie, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym honorującym pamięć naszego wielkiego Rodaka pt. „Jan Paweł II – oczami dziecka”.

  • Zadaniem konkursowym jest samodzielne stworzenie pracy plastycznej o tematyce mającej przybliżyć wizerunek Św. Jana Pawła II. Praca może być zrobiona dowolną techniką np. kredką, farbą, wydzieranką itp.

  • Prace konkursowe prosimy przesyłać na e-maile grupowe do 18.05.2020 r. (wystarczy zdjęcie istniejącej pracy). Najładniejsze prace będą wynagrodzone!

  • Głównym celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci Św. Jana Pawła II w związku z przypadającym w 2020 roku stuleciem urodzin Karola Wojtyły oraz ustanowieniem bieżącego roku – Rokiem Świętego Jana Pawła II. Konkurs ma ponadto rozbudzać wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętności twórcze wśród dzieci.