Ziemia wyspa zielona

W czasie zajęć wychowawczo-dydaktycznej Poziomki zgłębiały wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Poszukiwały odpowiedzi na pytanie do czego potrzebna jest woda. Poznały zasady dbania o środowisko, takie jak  segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii, rezygnacji z foliowych toreb, troska o rośliny i zwierzęta, a także ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła w dzieciach zabawa sensoryczna podczas której eksperymentowaliśmy z „ cieczą nienewtonowską”

Wykonaliśmy prace plastyczną pt. ” Ziemia w naszych rękach”, której celem było uwrażliwienie dzieci na potrzebę dbania o naszą planetę, oraz utworzyliśmy Kodeks Małego Ekologa, którego zapisów zobowiązaliśmy się przestrzegać