Z wizytą w Muzeum Piekarstwa i Pokazowej Zagrodzie Zwierząt

W czwartek 7 października dzieci z grupy Poziomek oraz Biedronek na czele z s. Dyrektor oraz opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Piekarstwa Grażyny i Tomasza Vogt w Pleszewie. Od samego rano dopisywały nam wspaniałe nastroje, dla niektórych z nas była to pierwsza podróż autokarem, z która wiązało się wiele pozytywnych emocji. Po dotarciu na miejsce, udaliśmy się na krótki spacer. Następnie poszliśmy do muzeum, gdzie uczestniczyliśmy w praktycznych warsztatach dotyczących piekarstwa. Każdy z nas mógł zamienić się choć na chwilę w piekarza, formując z ciasta swój własny wypiekJ . Oglądając film edukacyjny zapoznaliśmy się z aspektem historycznym rozwoju piekarstwa, uświadamiając sobie, że chleb jest owocem ciężkiej pracy wielu ludzi (rolnik, młynarz, piekarz) i należy odnosić się  do niego z szacunkiem. Podziwialiśmy także eksponaty zgromadzone w muzeum na przestrzeni lat.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gołuchowie, by w otoczeniu przyrody zjeść ciepłą zupę i odwiedzić zagrodę zwierząt. Trasa wiodła przez las, dzięki czemu mogliśmy obserwować siedliska ptaków, mrówek oraz różne gatunki drzew leśnych występujących w Polsce. Jak się okazało trafiliśmy na przedstawicieli Ośrodka Kultury Leśnej, od których otrzymaliśmy niespodziankę z racji narodzin i nadania imienia jednemu z żuberków. Rodzina żubrów zdawało się, iż nie wykazywała większego zainteresowania naszą obecnością, spoglądając raz po raz w naszym kierunku. Następnie poszliśmy podejrzeć zagrodę koników polskich, danieli i dzików.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola na drugie danie, a na deser czekały świeże, pachnące i co najważniejsze własnoręcznie przygotowane przez nas bułeczki.