Wyjście do warzywniaka

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w grupie Stokrotki realizowane były tematy o jesiennych owocach i warzywach. Stwarzano sytuacje edukacyjne, aby dzieci miały możliwość widzieć, dotykać, smakować, wąchać jesienne owoce i warzywa. Poprzez różne zabawy i zajęcia dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są dla nich źródłem witamin.

W dniu 24.09 wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego warzywniaka, aby utrwalić bogactwo kolorów warzyw i owoców. Naszą wyprawę poprzedziliśmy rozmową dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa podczas spaceru.

Po dotarciu na miejsce mieliśmy możliwość rozpoznawania warzyw i owoców. Porównywaliśmy różne gatunki np. śliwek, gruszek czy jabłek.  Taką ciekawostką dla nas było pokazanie przez sprzedawczynię afrykańskich ziemniaków o nazwie batat. Przed powrotem do przedszkola podziękowaliśmy Pani za miłe przyjęcie oraz cierpliwość.