Wizyta Pani Pielęgniarki

W poniedziałek do naszego przedszkola zawitał niecodzienny gość –  pani Ania – mama naszego kolegi Aleksandra, która jest pielęgniarką. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać tajniki pracy w tym zawodzie, który jak się okazało wcale nie należy do najłatwiejszych. W czasie pogadanki połączonej z pokazem atrybutów charakterystycznych dla pracy pielęgniarki przypomnieliśmy sobie, co oznacza zdrowy styl życia, dlaczego należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Nasz gość zwrócił również uwagę na konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny w trosce o zdrowie.  Mieliśmy również okazję posłuchać bicia serca za pomocą stetoskopu. Każde dziecko otrzymało naklejkę oraz bransoletkę. Przedszkolaki wręczyły Pani pielęgniarce własnoręcznie przygotowaną laurkę z podziękowaniem za cenne rady i wiedzę.