Witaj majowa jutrzenko…

Rok 1791 był znaczący dla dziejów naszego kraju. We wtorek 11 maja w naszym przedszkolu uczciliśmy 230 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja. Myślą przewodnią przedstawienia było hasło „Kocham Polskę – Bóg, Honor, Ojczyzna”.
Dzieci z grupy Biedronek i Poziomek zaprezentowały się podczas występów na scenie recytując wiersze, śpiewając pieśni oraz wykonując układy taneczne. Swoją obecnością wsparły nas także dzieci z grupy Stokrotek i Aniołków, które to z dumą i miłością w sercu wykonały wspólnie z pozostałą społecznością takie piosenki jak „Płynie, Wisła Płynie” czy „Flaga biało-czerwona”.
Data 3 maja dla nas Polaków jest niezwykle ważna, przypomina nam bowiem o doniosłości poczynań Polaków w obronie Ojczyzny i w obronie praw dla wszystkich jej obywateli.
Nie zapominajmy o tym i pielęgnujmy pamięć o naszym kraju, wyrastając na prawdziwych patriotów, kochających i szanujących nasz kraj – Polskę.