Warsztaty o lesie

„Fascynujący leśny świat”

Na wycieczkę lasami całego świata wybrały się  przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych w czwartek 9 maja 2019r.
Dzieci, „podróżując autobusem” przez różne kontynenty, dowiedziały się i zachwyciły ciekawostkami lasów na całym świecie. Brały aktywny udział w zajęciach np. śpiewały indiańską piosenkę, tańczyły,grały na bębnie. Brały udział w zabawach ruchowych,rozwiązywały zagadki, słuchały odgłosów zwierząt.
Dowiedziały się m.in., że najdłuższe liście na świecie mają 20 m długości, drzewa potrafią ze sobą rozmawiać za pomocą swoich korzeni i wiele, wiele innych fascynujących informacji.
Na koniec spotkania, wszystkie dzieci otrzymały edukacyjne książeczki „Pokażemy dzieciom świat” i zawieszkę drewnianą – liska. Najpyszniejszą niespodzianką dla dzieci był sok, którym „podzieliła się” z przedszkolakami brzoza…mniammmm 🙂