„Warsztaty biblijne z Jasiem Pociechą”

Nasze przedszkole odwiedził Jaś Pociecha. Tematem jego Warsztatów była przypowieść o Siewcy. Już w  progu sali  czekało na nas pole z prawdziwymi kłosami i ziarnami zbóż. A Jasio zasiewał to pole, rozrzucając ziarna pszenicy. W piękny sposób przybliżył nam  działalność Pana Jezusa, który rozsiewał ziarna wiary podczas swej ziemskiej wędrówki. Dzieci stawały się ziarenkami, które wpadały na żyzną ziemię, na skałę, między ciernie, na drogę. Każde ziarenko może wzrosnąć w Panu, potrzebuje tylko umocnienia i opieki. I dlatego na zakończenie warsztatów dzieci zabrały ze sobą do domu ziarna pszenicy.

Otrzymaliśmy również tackę z ziemią, w której sami zasiejemy zboże i będziemy wspólnie obserwowali i cieszyli się ze wzrostu.