Warsztaty biblijne z Jasiem Pociechą

Kolejna odsłona warsztatów biblijnych w naszym przedszkolu miała miejsce we wtorek 19 stycznia. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, komu zawdzięczamy pierwszą na świecie żywą szopkę bożonarodzeniową. To pomysł św. Franciszka z Asyżu, który zbudował szopkę w wiosce Greccio, by przybliżyć ludziom tajemnice zbawienia.

Dzieci wspólnie ze Świętym odtworzyli scenę Bożego Narodzenia wcielając się w postacie Maryi i Józefa oraz zwierzątka zgromadzone wokół stajenki (owieczki, wołki i osiołki). Złożyliśmy także sianko, symbolizujące nasze dobre uczynki, Nie zabrakło również chóru Aniołów. Gwiazda zaprowadziła nas do stajenki, gdzie leżało Dziecię, któremu oddaliśmy pokłon. Po adoracji nadszedł czas na radosne kolędowanie.

Na zakończenie każdy z nas otrzymał obrazek z Dzieciątkiem Jezus, by towarzyszył On nam każdego dnia oraz obrazek św. Franciszka wraz z modlitwą a także opis wydarzeń będących wielką Tajemnicą, którą zechciejmy zgłębić razem z rodzicami😊