Warsztaty biblijne „ Triduum Paschalne”

We wtorek 9 marca przybył do naszego przedszkola Jaś Pociecha z kolejną propozycją warsztatów biblijnych mających formę pantomimy. Tym razem spotkanie inspirowane treściami Pisma Świętego przybliżyło nam ważne wydarzenia Wielkiego Tygodnie i Wielkiej Nocy. Wspólnie z naszym kolegą towarzyszyliśmy Panu Jezusowi zasiadając z nim do ostatniej wieczerzy, modląc się w Ogrójcu, krocząc z Nim drogą krzyżową, adorując krzyż, a to wszystko po to by, radować się Chrystusem Zmartwychwstałym w poranek wielkanocny. Uczestnictwo w warsztatach było pewnego rodzaju modlitwą podczas, której dzieci trwały w ciszy i skupieniu, będąc świadkami Wielkich Wydarzeń. Dziękujemy, że po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w tak wspaniałym widowisku, przeżywając w głębi serc Wielką Tajemnicę, jaką jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa.