Teatrzyk o początkach Państwa Polskiego

Aktorzy z teatrzyku „ Blaszany bębenek” przedstawili nam opowieść o początkach powstania Państwa Polskiego. Poznaliśmy Siemomysła – władcę Polan, który pragnął przekazać władzę w ręce swojego syna Mieszka. Nowy władca chce stworzyć wielkie państwo, jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród rządzony przez okrutnego Gerona, który może pokrzyżować jego plany. Postanawia zatem wysłać Czestławę – żonę Giermka na przeszpiegi. Niespodziewany obrót zdarzeń sprawia, że Mieszko realizuje swój zamierzony cel. Mieszko a wraz z nim całe państwo przyjmuje chrzest z rąk biskupa czeskiego.

Spektakl ten był dla nas krótką lekcją historii, w której mogliśmy brać aktywny udział chociażby poprzez pomoc w sianokosach, wyprawę w nieznane, wcielenie się w rolę rycerzy czy zabawę na ślubie Mieszka i Dobrawy.