Teatrzyk ,,Kocie pułapki”

W piątek 1 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Młodego Widza ,,Włóczykij”, którzy zaprezentowali spektakl pt. ,,Kocie pułapki”. Bohaterami bajki była pogodna i pomocna Kotka Myszołapka, łatwowierny i nieco lekkomyślny Kogucik Jan oraz przebiegła Lisica Lisowska.  Do gospodarstwa Myszołapki przybywa Kogut Jan, który oddalił się od swojego domu i nie mógł znaleźć drogi powrotnej. Dobroduszna Kotka przygarnia Jana pod swój dach i ostrzega go kilkukrotnie przed grasującą w okolicy Lisicą, czyhającą na smakowite kąski. Janowi pod żadnym pozorem nie wolno otwierać bramy do gospodarstwa. Niestety, pod nieobecność Myszołapki, kogut zwiedziony podstępem Lisicy, łamie przyrzeczenie dane przyjaciółce i otwiera bramę. Lisica dostaję się do środka i próbuje pożreć Kogucika. Na szczęście w porę zjawia się Kotka i przegania Lisicę. Myszołapka wpada na pomysł zastawienia pułapki na Lisicę i prosi o pomoc Kogucika. Wspólnymi siłami udaje się schwytać Lisicę. Okazuje się jednak, że wcale nie miała ona złych zamiarów wobec Jana. Chciała znaleźć przyjaciela do wspólnej zabawy i rozmów, jednak każdy unikał z nią kontaktu. Po szczerej rozmowie Kogucik i Lisica zostają przyjaciółmi. Historia ta nauczyła nas, że na przebaczenie nie jest nigdy za późno. Wartości takie jak szczerość, przyjaźń, dobro należy pielęgnować i rozwijać w kontaktach z innymi każdego dnia.