Szkoła do hymnu

Tradycyjnie, jak co roku w przeddzień święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Dzieci wraz z Dyrekcją, nauczycielami oraz personelem przedszkola punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewały wspólnie wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego trzymając w rękach flagę, symbol naszego kraju, wyrażając tym samym szacunek dla własnego państwa i jego symboli. Następnie każda z grup zaprezentowała się wykonując pieśń patriotyczną. Spotkanie zostało zakończone modlitwą w intencji naszej Ojczyzny i Polaków.

W sercach dzieci drzemie niewątpliwie duch patriotyzmu oraz poczucie przynależności do narodu, które winno się kształtować już od najmłodszych lat.