Święto patronalne

W poniedziałek 16 listopada obchodziliśmy w przedszkolu imieniny błogosławionego Edmunda Bojanowskiego – patrona naszego przedszkola. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy modlitwą dziękczynno-błagalną za wstawiennictwem bł. Edmunda. Następnie podczas śniadania na naszych talerzykach gościły maślane bułeczki, które przypominają nam postać Edmunda. Jak przystało na imieniny nie zabrakło i tym razem cukierków, czyli „krówek Edmundówek którymi zajadali wszyscy😊 dzieci, Siostry i Panie…Słowa pieśni o bł. Edmundzie rozbrzmiewały tego dnia w całym przedszkolu. Najwięcej emocji jednak wywołał długo wyczekiwany tort – tradycyjnie w kształcie naszego przedszkola. Po jakże pysznym i słodkim podwieczorku, każde z dzieci otrzymało upominek od bł. Edmunda Bojanowskiego.

Wspominając postać bł. Edmunda Bojanowskiego życzmy sobie wszyscy nawzajem, byśmy byli jak ta „…świeca, która sama się spala a innym przyświeca…” Nie tylko od święta, ale na co dzień także😊