Sok owocowo – warzywny

Stokrotki już wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa.

Z myślą o witaminkach dnia 22.09 dzieci wraz z paniami postanowiły  sprawdzić jak przygotować pyszny sok  z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów.

Jednak zanim przystąpiono do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa. Na początku każde chętne dziecko (a chętnych było100%) mogło spróbować „słupka” marchewki.  Następnie pozostało już tylko wrzucenie rozdrobnionych przez panią składników do urządzenia i sok gotowy. Po skończonej pracy delektowano się jego smakiem, i proszono o dodatkową porcję.