Przyroda wokół nas…

W tegoroczne ferie nie próżnowaliśmy i ruszyliśmy na pomoc ptakom, które przylatują do naszego ogrodu przedszkolnego. Zimą, kiedy śnieg przykryje wszystko dookoła oraz temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsujsza, ptaki napotykają trudności ze znalezieniem pożywienia. Ale my przedszkolaki o tym wiemy, więc z uśmiechami na ustach wyruszyliśmy uzupełnić pokarm w naszym przedszkolnym karmniku. Ponadto samodzielnie wykonaliśmy papierowe karmniki, aby przypominały nam one o systematycznym uzupełnianiu pokarmu. Zastanawialiśmy się również nad tym, co się stanie z ptakami, a właściwie z ich piórami, gdy woda zostanie zanieczyszczona. Wykonując doświadczenie z ptasimi piórkami, zauważyliśmy, że olej je skleja, natomiast detergent usuwa naturalny tłuszcz z piórek. Jaki wniosek wysnuliśmy?- Zanieczyszczenia niszczą ptasie pióra, więc my będziemy robić wszystko, by dbać o nasze najbliższe środowisko.