Pożegnanie Przedszkola

W czwartek 24 czerwca miała miejsce uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci 6 – letnie „ Biedronki”. Od rana starszaki wraz z s. Dyrektor oraz wychowawczyniami p.  Mileną oraz p. Honoratą udały się do kaplicy Sióstr, by spotkać się z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Każde dziecko mogło w swoim serduszku skierować słowa do Pana Boga składając symboliczną różyczkę w podzięce za wszelkie otrzymane łaski. Ze śpiewem na ustach i głęboką modlitwą pragnęliśmy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za wszystkie lata spędzone w przedszkolu, za naszych rodziców, Siostry i wszystkie Panie, które się dla nas trudziły. Przed nami nowy etap w życiu, do którego pragniemy zaprosić Pana Boga, oddając się w opiekę Jego Matce prosząc o błogosławieństwo na każdy dzień.

Pod hasłem” Boże dziękujemy Ci za tysiące łask” zakończyliśmy kolejny rok szkolny,  a co za tym idzie nasza edukacja w przedszkolu dobiegła końca. Nasi młodsi koledzy z grupy Aniołków, Stokrotek i Poziomek przygotowali dla nas piękne wierszyki, piosenki oraz tańce prezentując się na przedszkolnej scenie. Emocje sięgały zenitu, na twarzach dzieci malował się uśmiech, który był przełamywany chwilami wzruszenia. Następnie to my, już jako absolwenci pożegnaliśmy nasze koleżanki i kolegów, Kochane Siostry i Panie dziękując Dobremu Bogu za ten owocny czas spędzony w przedszkolu. Na zakończenie uroczystości dzieci 6 – letnie wykonały Poloneza. Następnie Siostra Dyrektor Barbara Olszewska podziękowała wszystkim za kolejny rok pracy, pogratulowała dzieciom zdobytych umiejętności i sukcesów życząc jednocześnie bezpiecznych i błogosławionych wakacji przeżytych w przyjaźni z Bogiem. Swoje słowa skierowała także do rodziców zwracając uwagę kontynuowanie wychowania dzieci w duchu wartości chrześcijańskich stawiając za wzór Pana Jezusa. Na zakończenie wszyscy absolwenci otrzymali własnoręcznie wykonane prezenty przez dzieci z grupy Stokrotek oraz drobne upominki od Rady Rodziców. Siostra Dyrektor wraz z p. Mileną, p. Honoratą i p. Kasią wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz pamiątki w formie książek i tablo. Słowa podziękowania skierowała również p. Anna Janas Przewodnicząca Rady Rodziców.

Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek zorganizowany w ogrodzie przedszkolnym oraz upragnioną zabawę dzieci na placu zabaw.