Pożegnanie Biedronek

19. czerwca 2019 tegoroczne Biedronki pożegnały przedszkole, aby ruszyć w szkolną przygodę. 4 lata spędzone w przedszkolu to dla siedmiolatków większość życia 🙂 A były to owocne lata, dokonujące przemiany: od malucha trzymającego się mamy po starszaka potrafiącego stanąć odważnie na scenie, by zarecytować wiersz, zatańczyć, zaśpiewać.

Pożegnanie to czas, by podsumować pewien etap i wyrazić wdzięczność. Nasze siedmiolatki wyraziły wdzięczność w piosence i kwiatach wobec Boga, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkola, którzy pomagali im wzrastać i rozwijać się. To były wzruszające chwile…

Podczas uroczystości, dzieci otrzymały dyplomy, nagrodę książkową do samodzielnego czytania oraz upominek od młodszych kolegów i koleżanek. Lecz na tym nie koniec… Ponieważ każde z dzieci jest bardzo utalentowane, zostały przyznane puchary za szczególne uzdolnienia i osiągnięcia. Dzieci odkrywały i rozwijały w przedszkolu różne talenty, bo hojnie zostały przez Boga obdarowane, od talentu aktorskiego, sportowego, wokalnego, po talent wrażliwego serca, pomagania czy prawdomówności. Mamy nadzieję, że będą te talenty pielęgnowały, rozwijały i odkrywały nowe, w myśl słów: „Bóg mi dał talentów wiele, więc rozwijam je i dzielę!”

Rodzice również przygotowali niespodziankę dla przedszkola: bramki na nowe boisko!!!!! Oj, będzie się działo w niedzielne popołudnie.. ( dla niezorientowanych: podczas pikniku rodzinnego odbędzie się mecz piłki nożnej Biedronki i Poziomki contra Tatusiowie)

Na koniec uroczystości, rodzice zgotowali nam prawdziwą ucztę: biedronkowy tort oraz karkóweczka i kiełbaska z grilla przygotowane z miłością przez naszych rodziców cieszyły się sporym zainteresowaniem…..głównie dzieci, bo mamusie… nierozsądnie dbają o linię. 😉 Przecież wiadomo, że linia powinna być gruba i wyrazista 🙂 🙂  A przy okazji… nieczęsto się zdarza, że ktoś zazdrości siostrze zakonnej habitu, zwłaszcza w upały. Ale przy dzisiejszym grillu „głodzące się” mamusie stwierdziły, że ja to mam dobrze, bo mam habit, a one?…każdą fałdkę widać 🙂 🙂 🙂  Zapraszamy do zakonu!!! 😉