Perkusjonalia- Akademia Pana Feliksa

W środę 9 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Akademia Pana Feliksa. Muzycy zaprezentowali nam perkusjonalia, czyli instrumenty, w które uderzamy, pocieramy nimi, czy też trzęsiemy. Na początku koncertu usłyszeliśmy ,,Marsz imperialny” pochodzący z filmu ,,Gwiezdne wojny”. Pan Armen podczas grania tego marszu wykorzystał werbel- jeden z najgłośniejszych instrumentów perkusyjnych. Dowiedzieliśmy się, że pod spodem werbla znajdują się metalowe sprężyny, które sprawiają, że wydaje on głośny metaliczny dźwięk. Gdy zdejmiemy te sprężyny, dźwięki wydawane przez werbel nie będą już takie głośne. Pan Armen i Pan Adam zagrali dla nas sambę, podczas której wykorzystano różne instrumenty m.in. dzownki pasterskie nazywane również alpejskimi lub ,,cowbell”, pudełko akustyczne, shaker, na których także i my mogliśmy zagrać. Wysłuchaliśmy również utwór w stylu ,,Bossa nova”, który jest wolniejszy niż samba. Mieliśmy okazję zobaczyć, a nawet zagrać na afrykańskiej grzechotce zrobionej z fasoli. Poznaliśmy również grzechotkę ,,Czak- czas”zrobioną z brazylijskich skorupek orzechów. Dowiedzieliśmy się jakie straszne instrumenty wykorzystywane są podczas tworzenia muzyki do filmów grozy, a nawet mogliśmy na nich zagrać. Okazało się, że nie można nas tak łatwo przestraszyć. Na zakończenie stworzyliśmy przedszkolną orkiestrę i wykonaliśmy wspólny taniec.