Niepokonany Olbrzym

W czwartkowe popołudnie 19 stycznia mieliśmy okazję obejrzeć spektakl ,,Niepokonany Olbrzym”, który przedstawili dla nas aktorzy z Teatru ,,Eden”.

W krainie króla Saula pojawił się Olbrzym Goliat, który chodził po wsi i zabierał ludziom różne rzeczy.  Miał nawet plan, by pozbawić króla berła i korony. Pastuszkowi Zbyszkowi zabrał kukurydzę i owieczkę Grażynkę. Zaniepokojony król postanowił zadzwonić do pastuszka Dawida, który już kiedyś mu pomógł. Prosił go o pomoc w pokonaniu Olbrzyma. Pastuszek nie chciał używać do tego siły, lecz szukał innego sposobu by z nim wygrać. A pokonał go- piórkiem, które wpadając za jego zbroję, zmusiło go do zdjęcia jej. Okazało się, że Olbrzym Goliat wcale nie jest straszny, a pod zbroją skrywa się człowiek, który ma dobre serce. Całość przedstawienia pomogła dzieciom zrozumieć, że to nie duże mięśnie, a spryt i odwaga świadczą o sile człowieka.