Moja wymarzona ozdoba bożonarodzeniowa

Własnoręczne wykonana ozdoba bożonarodzeniowa – takie zadanie mieli dorośli wraz ze swoimi dziećmi podczas warsztatów świątecznych zorganizowanych w środę 11 grudnia w grupie Poziomek. Przed przystąpieniem do twórczej pracy dzieci, dorośli i nauczyciele powitali się zabawą muzyczno- ruchową „Dzień….dobry”, radość i zabawa była wspaniała 😉 tak pozytywnie powitani rozpoczęliśmy pracę. Wszyscy uczestnicy, tworzyli własne, indywidualne kompozycje.
Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Najpierw oczekujemy na świętego Mikołaja, później przygotowujemy się do świąt. Wykonujemy ozdoby świąteczne, wieńce adwentowe i stroiki bożonarodzeniowe. Tak było i w tym roku. Bardzo się cieszymy, że w ferworze przedświątecznych prac rodzice znaleźli czas, aby uczestniczyć w warsztatach nt.
Moja wymarzona ozdoba bożonarodzeniowa” . Na świąteczny nastrój składa się kilka elementów, tj.: choinka z kolorowymi lampkami, bombkami, łańcuchami, zapach wigilijnych potraw, zapach czystego posprzątanego domu. To wszystko kiedyś składało się na nasze wspomnienie z dzieciństwa i towarzyszy nam teraz w dorosłym życiu. By stworzyć świąteczną atmosferę powinniśmy zadbać także o wystrój naszego domu. Do tych przygotowań włączyliśmy dzieci wspólnie z rodzicami. Zostały zgromadzone różne gałązki, kawałki drewna, szyszki, fizeliny, koraliki, cekiny, babki, wstążki i wiele innych dekoracji potrzebnych do wykonania świątecznej dekoracji. Rodzice przynieśli słoiki oraz uśmiech na twarzy 🙂 Dzieci mogły się popisać swoją inwencją twórczą dobierając ozdoby. W naszych kompozycjach w tym roku dominują odcienie bieli czerwieni, zieleni, złota i srebra typowe dla świątecznego nastroju. Dzięki połączeniu ze sobą wielu elementów świąteczne stroiki mają niepowtarzalny klimat.