Majowa łąka

Majowa łąka to z pewnością zainteresowało  „małych odkrywców”. Łąka jest bardzo interesującym środowiskiem przyrodniczym. Roślinność łąki skrywa w sobie wiele tajemnic, niespodzianek, ciekawostek, które właśnie poznaliśmy w minionym tygodniu. Jest ekosystemem utworzonym naturalnie, półnaturalnie lub sztucznie. Łąka jest gęsto pokryta roślinami zielonymi; jej mieszkańcami są liczne zwierzęta, głównie owady oraz pająki. W ciągu roku na łące cały czas zachodzą zmiany. Wiosną łąka jest zielona, wówczas rozwijają się liście traw. Następnym etapem w przemianach zachodzących na łące jest pojawianie się kwiatów: chabrów, kaczeńcy, maków.

Dzieci w minionym tygodniu wykonały pracę metodą stemplowania gumkami. Wykonanie pracy plastycznej przyniosło dzieciom dużo wrażeń, oraz pogłębiło wiedzę na temat kwiatów i owadów występujących na łące.