Kosmos dziełem Pana Boga

W ostatnim tygodniu sześciolatki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, mierzyły odległości za pomocą różnych przedmiotów pomiędzy orbitami i nie tylko… Poszerzyły słownik tworząc mapę myśli związaną z  Kosmosem oraz poznały zawód kosmonauty i astronoma (osobę wielkiego Polaka Mikołaja Kopernika). Poprzez wykonane doświadczenie zrozumiały czym jest galaktyka. Ponadto dzieci wykonały przestrzenną rakietę z rolek po papierze i siłami całej grupy makietę Układu Słonecznego. Podczas zabawy dowolnej chętne dzieci układały stacje kosmiczne. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Był to tydzień wspaniałych wrażeń.