Koncert „ Najdziwniejsze instrumenty świata”

W czwartek 24 marca gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Akademii Pana Feliksa. Podczas audycji mieliśmy niebywałą okazję poznać kij deszczowy, instrument pochodzący z Ameryki Południowej oraz gliniany dzban rodem prosto z Afryki. Pan Bartek – multiinstrumentalista zaprezentował nam własne instrumenty o intrygujących nazwach. Jednym z nich był żółwi bęben zwany tankdram, z którego wnętrza wydobywały się wesołe i smutne dźwięki oraz waterfon, który swoim brzmieniem przyprawiał nas o dreszcze. Na zakończenie wystąpiła orkiestra mieszana, w skład której wchodzili nasi mali muzycy w towarzystwie artystów. Koncert bardzo podobał się dzieciom, wśród publiczności można było usłyszeć komentarze typu: …i to się nazywa muzyka…” Wykonawcy chętnie byli nagradzani oklaskami a dzieci nie kryły zadowolenia ze spotkania z muzyką na żywo.