Koncert ,,Bez ustnika trąbka znika”

W środę 28 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Akademii Pana Feliksa. Każdy z nas na pewno zna melodię Hejnału Mariackiego, który wykonywany jest w Krakowie co godzinę na…. trąbce. A my usłyszeliśmy go w naszym przedszkolu! Podczas koncertu dowiedzieliśmy się, że… ,,bez ustnika trąbka znika”, ale ustnik zagra bez trąbki. Zastanawialiśmy się również, czy trąbka może grać różnymi głosami. Okazało się ,że tak jeżeli dołożymy do niej odpowiednie elementy. Szczególne zainteresowanie wzbudził instrument Didgeridoo – instrument dęty australijskich Aborygenów. Dowiedzieliśmy się, że jest on uważany za najstarszy instrument na świecie. Na koniec mogliśmy posłuchać muzyki na żywo, sprawiło nam to wiele radości.