Instrumenty dęte blaszane…

W czwartek 4 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu po raz kolejny w tym roku muzyków z Filharmonii Kaliskiej. Tym razem za sprawą takich instrumentów jak: flet, obój, klarnet i fagot odbyliśmy podróż w czasie na dwór Karola II – króla Hiszpanii. W nawiązaniu do poprzedniej audycji na początku słuchaliśmy dźwięków menueta, następnie przyjrzeliśmy się z bliska prezentowanym  instrumentom i niczym wytrwani muzycy opisywaliśmy ich budowę😊 Wysłuchaliśmy również takich kompozycji jak: maski, taniec norweski, „Marsz mrówek” czy  „Hiszpańska mucha”.

Dziękujemy artystom za solidną porcję muzyki na żywo😊 Z racji tego, iż było to nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Do siego roku😊