Gala Przeglądu Poezji i Piosenki Patriotycznej

We wtorek 10 maja miała miejsce Uroczysta Gala Przeglądu Poezji i Piosenki Patriotycznej w Kaliszu. Jedną z laureatek została Zofia Leporowska z grupy dzieci 5-letnich. Jednak z powodu choroby dziewczynka nie mogła uczestniczyć w koncercie finałowym. Nasze przedszkole reprezentowała delegacja z s. Dyrektor na czele, która odebrała w jej imieniu pamiątkowy dyplom i upominki.   Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie przepełnione duchem patriotyzmu. Cieszymy się, że w naszym regionie są podejmowane inicjatywy służące rozwijaniu poszanowania miłości do Ojczyzny oraz budowaniu więzi emocjonalnych, społecznych i kulturowych z własnym miastem, narodem, jego historią, tradycją  i wartościami poprzez edukację patriotyczną  już od najmłodszych lat. Laureaci w sposób mistrzowski prezentowali piękne i trafiające prosto w serce treści utworów muzycznych i poetyckich, dostarczając wielu doznań emocjonalnych i estetycznych.

Organizatorami wydarzenia było Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.