Ferie czasem wielozmysłowego poznawania świata

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Był to czas ciekawych zajęć i zabaw. Na ten czas zaplanowano tematykę przyrodniczą zgłębiająca ciekawostki o zwierzętach Dżungli, Sawanny, Antarktydy, Grenlandii. Ferie były czasem kreatywnego i ciekawego spędzania czasu w przedszkolu. Głównym celem wszystkich zajęć była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom innych wrażeń. Nie zabrakło zajęć teatralnych, twórczych- plastycznych, muzycznych, sportowych, badawczych.

Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych samodzielnie przygotowując sztuczny śnieg i lepiąc z niego wymarzone bałwanki oraz niedźwiedzie polarne. Po wyprawie na „Sawannę” samodzielnie wykonaliśmy słonia- dmuchawkę ćwicząc podczas zabawy aparat mowy.
By poznać zwierzęta zamieszkujące bieguny zimna pani zabrała nas do „Teatru Cieni Bajka”;) Ile radości było kiedy sami wcielaliśmy się w aktorów i skrywaliśmy za kurtyną….Na koniec tygodnia poznawaliśmy przy pomocy zmysłu smaku przysmak naszej bohaterki, małpki Tosi. Już wiemy, co jest przysmakiem małp, a które pokarmy są zarezerwowane tylko dla ludzi. Które desery mają smak banana, a jak smakuje prawdziwy banan. Pamiętamy również o zasadach zachowania podczas obcowania ze zwierzętami w ZOO.