22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

22.04. straszaki świętowały Międzynarodowy Dzień Ziemi. Piątek był uwieńczeniem przeprowadzonych działań wpisujących się w konwencję święta, w tym propagowanie akcji Mamo, Tato wole wodę; Czyste powietrze wokół nas. Miniony tydzień obfitował w: zajęcia dydaktyczne o tematyce przyrodniczej, projekcje filmów ekologicznych i prezentacji autorstwa Orlego Stawu, zabawy badawcze.  Starszaki złożyły przyrzeczenie i zawarły grupowy Kodeksu Małego Ekologa. Z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w akcji Sprzątania świata, porządkując teren wokół przedszkola .
Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska, zachęcały do troski o Ziemię.
Efekty przekazanych treści ekologicznych są już zauważalne w zachowaniu i postępowaniu dzieci.