W oczekiwaniu na Narodzenie Pana Jezusa

W niedzielę 22 grudnia na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie zostały wystawione Jasełka w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. W tym wyjątkowym widowisku uczestniczyły prawie wszystkie przedszkolaki począwszy od małych Aniołków skończywszy na najstarszych Biedronkach. Dyrekcja i wychowawcy powinni być dumni z tego faktu😊 Przybyli goście mieli okazję podziwiać taniec postaci adwentowych, następnie została przedstawiona scena zwiastowania wraz z Archaniołem Gabrielem. Wśród kluczowych postaci mogliśmy podziwiać Maryję – pokorną służebnicę, która pięknie śpiewała oczekując przyjścia Pana. Obok Maryji nie mogło zabraknąć Świętego Józefa– cichego cieśli, zatroskanego o losy Maryi i Dzieciątka. Anioły przybyły z wesołą nowiną do pasterzy, którzy na wieść o Bożym Narodzeniu radośnie zatańczyli. Na scenie pojawiły się również małe gwiazdeczki, by tańcem wyrazić wdzięczność z narodzin Pana i oddać mu cześć. W ślad za nimi poszły aniołki średnie i duże prezentując układy taneczne w pięknych strojach.

Do żłóbka przybyła Polska wraz z dziećmi polskimi, niosącymi serca, by podziękować za wolność i prosząc o dalsze błogosławieństwo. Pokłon Nowonarodzonemu oddali również rolnicy niosąc chleb – owoc swojej pracy, a zarazem symbol wiary i miłości, którym powinniśmy się dzielić. Nie zabrakło również znaczących dla naszego kraju postaci, takich, jak: Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który towarzyszył nam w czasie rorat oraz Jana Pawła II, który przypomniał nam jak ważna jest nasza Ojczyzna i rodzina. Wszyscy przybyli, by pokłonić się Dzieciątku i oddać mu cześć.

Dziękujemy za liczne przybycie i słodkie „ co nieco” od zaproszonych gości.

Po zakończeniu spotkania goście mieli możliwość zakupu pięknych stroików wykonanych przez Radę Rodziców.

Pochylając się nad przesłaniem tegorocznych Jasełek życzmy sobie nawzajem niech Maleńka Miłość, która przyszła na świat ponad 2000 lat temu gości w sercu każdego z nas, a radosna nowina, która wyszła z Betlejem niech obiegła cały świat. I nadal żyje w nas.