Stokrotki – 4 latki

,,Stokrotki”  to grupa 4-latków licząca 23 dzieci, w tym 13 dziewczynek i 10 chłopców. Wychowawczyniami w grupie są pani Katarzyna Szczepaniak oraz pani Małgorzata Jasiórska. Każdego ranka, nie zawsze wyspani, choć zadowoleni, gromadzimy się w naszej sali spędzając czas na zabawie i nauce. Uwielbiamy wspólnie budować z klocków na dywanie, a nasza kreatywność w tej dziedzinie nie zna granic. Stawiamy wszelkiego rodzaju budynki, zagrody, garaże… Dziewczynki chętnie bawią się w dom w kąciku lalek, a chłopcy urządzają rajdy samochodowe w kąciku aut. Bardzo lubimy rysować i kolorować, a potem
z dumą prezentujemy swoje dzieła rodzicom. Wykonujemy prace plastyczne z zastosowaniem wielu technik. Ogrom radości sprawia nam także nauka piosenek i tańców. W pierwszym tygodniu września opracowaliśmy wspólnie nasz Kodeks Przedszkolaka, który dostojnie prezentuje się na ścianie w naszej sali. Nasz grupowy Kodeks mówi o tym, jak powinien zachowywać się prawdziwy przedszkolak. Szacunek wobec rówieśników i dorosłych, zgodna zabawa, kulturalne spożywanie posiłków to niektóre
z naszych reguł. Każdy z nas je dobrze zna i stara się ich przestrzegać. Nasz rozwój wspomagany jest poprzez udział w różnych zajęciach, warsztatach, teatrzykach prowadzonych w duchu koncepcji bł. Edmunda Bojanowskiego. Dwa razy
w tygodniu odbywa się katecheza oraz zajęcia z języka angielskiego. Codziennie bierzemy udział w zabawach ruchowych w sali, a jeśli pozwala na to pogoda spędzamy aktywnie czas w ogródku przedszkolnym lub spacerujemy. Dla nas każdy dzień w przedszkolu jest pełen wyzwań i doświadczeń, które rozwijają nasz charakter, umiejętności oraz zainteresowania. Uczymy się miłości do siebie i innych – to sprawia, że atmosfera w naszej grupie jest wspaniała! ☺ 

Galeria

Aktualności